1

DOUCET Rˇmy

U.V.C.A TROYES

3¸me Catˇgorie ()

2

DOUCET Tanguy

U.V.C.A TROYES

Pass Cyclisme (D2)

3

GERMAIN Gabriel

U.V.C.A TROYES

Junior (Junior)

4

BRODEAU Romˇo

U.V.AUBE

Junior (Junior)

5

COUSIN Pierre

U.V.AUBE

Junior (Junior)

6

DAOUZE Simon

U.V.AUBE

Junior (Junior)

7

DEBOU Julien

EC BARALBINE

3¸me Catˇgorie ()

8

GHIRINGHELLI Pierre

U.V.AUBE

3¸me Catˇgorie ()

9

WUERTZ Mathis

U.V.AUBE

Junior (Junior)

10

BERWEILLER Brice

LA PEDALE CHALONNAISE

3¸me Catˇgorie ()

11

ECORCHARD Jules

V.C. AVIZE

Junior (Junior)

12

FEIREISEN Mathis

VC TUCQUEGNIEUX

Junior (Junior)

#N/A

#N/A

#N/A

#N/A

14

GOUSSET Victor

VCU SCHWENHEIM

3¸me Catˇgorie ()

15

JEANNIN Rapha‘l

VC SUNDGOVIA ALTKIRCH

3¸me Catˇgorie ()

16

JOURNE Clovis

V.C. AVIZE

Junior (Junior)

17

MOREL Matthis

V.C.CHAUMONTAIS

Pass Open (D2)

18

PERCHET Bruno

CYCLISME BRAGARD 52

Pass Open (D1)

19

RAVIER Loric

UC BARISIENNE

Junior (Junior)

20

REBOUILLAT Axel

V.C. AVIZE

Junior (Junior)

21

REBOUILLAT Emmanuel

V.C. AVIZE

Pass Open (D2)

22

STEPHAN Jean Paul

U.C.JOINVILLE VALLAGE

3¸me Catˇgorie ()

23

ARBILLOT OPPENEAU Valentin

AS TONNERRE CYCLOSPORT

Pass Open (D1)

24

BASIN Alexis

JURA CYCLISME PAYS DU REVERMONT

3¸me Catˇgorie ()

25

GOISNARD Tˇo

JURA CYCLISME PAYS DU REVERMONT

Junior (Junior)

26

MERCERET Maxence

JURA CYCLISME PAYS DU REVERMONT

Junior (Junior)

27

MILLIET Valentin

VELO CENTRE YONNE

3¸me Catˇgorie ()

28

MORTIER Thibaut

AMICALE CYCLISTE BISONTINE

Junior (Junior)

29

PHILIBERT Emilien

CC ETUPES LE DOUBS PAYS DE MONTBELIARD

Junior (Junior)

30

PICARD Clˇment

VELO CENTRE YONNE

3¸me Catˇgorie ()

31

ROBILLARD Julien

VELO CLUB D`AUXERRE

Pass Open (D1)

32

SABOURIN Micha‘l

VELO CENTRE YONNE

3¸me Catˇgorie ()

33

MARCHAND Elouan

O GRANDE SYNTHE

Junior (Junior)

34

AYACHE Thibault

LAGNY PONTCARRE CYC.

Junior (Junior)

35

BASSI Vincent

CM AUBERVILLIERS 93

3¸me Catˇgorie ()

36

BRIE Maxence

GUIDON PROVINOIS

3¸me Catˇgorie ()

37

CLEMENT Christiano

VELO CLUB DE COMPANS

Junior (Junior)

38

DE VIDO Bastien

GUIDON PROVINOIS

3¸me Catˇgorie ()

39

DEMARIA Sacha

CM AUBERVILLIERS 93

3¸me Catˇgorie ()

40

FAHY Mattˇo

LAGNY PONTCARRE CYC.

Junior (Junior)

41

FLOCH PRIGENT Tanguy

CM AUBERVILLIERS 93

Junior (Junior)

42

FRAGNOLI Giovanny

LAGNY PONTCARRE CYC.

Junior (Junior)

43

JEANNIN Yvan

AC ORSAY

Pass Open (D2)

44

LEBAS Simon

CM AUBERVILLIERS 93

Junior (Junior)

45

MICHEL Julien

CM AUBERVILLIERS 93

Junior (Junior)

46

PRADO Martin

OLYMPIQUE C.V.O.

Junior (Junior)

47

PRIGENT Ga‘l

VELO CLUB DE COMPANS

Junior (Junior)

48

VERGER Melvin

VELO CLUB DE COMPANS

Junior (Junior)

49

DELJEHIER Cyril

TEAM 4A17

Pass Open (D1)

 

 

1

DELBOVE Gabriel

ASPTT DE TROYES

Minime ()

2

DEVULDER Axel

ASPTT DE TROYES

Minime ()

3

RUBY Valentin

U.V.AUBE

Minime ()

4

THEVENIN Noah

ASPTT DE TROYES

Minime ()

5

VAUDOIR Lilo

U V BUCHERES

Minime ()

6

AZZABI Rubens

V.C.CHAUMONTAIS

Minime ()

7

GENTER Gabriel

CYCLE GOLBEEN

Minime ()

8

LESURE Arthur

V.C. AVIZE

Minime ()

9

MANGIN Simon

CLUB CYCLISTE GRAND REIMS

Minime ()

10

PIERRON Maxime

V.C. AVIZE

Minime ()

11

QUENET Thomas

LA PEDALE CHALONNAISE

Minime ()

12

SOUDANT Arthur

CLUB CYCLISTE GRAND REIMS

Minime ()

#N/A

#N/A

#N/A

#N/A

14

VOISINET Noˇ

LA PEDALE CHALONNAISE

Minime ()

15

MORTIER Maxime

ROUE D`OR NOIDANS

Minime ()




1

BAGNARD

Samuel

ASPTT DE TROYES

Poussin

2

BOIS

Marion

ASPTT DE TROYES

Poussin

3

GRAMMAIRE

Thimˇo

ASPTT DE TROYES

Poussin

4

LAVERDURE

Jeremy

ASPTT DE TROYES

Poussin

5

TOULON

Paul

LA PEDALE CHALONNAISE

Poussin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

CARLIER

Mattˇo

CC ISBERGUES MOLINGHEM

Pupille

12

DEFROMONT

Matˇo

ASPTT DE TROYES

Pupille

13

 

 

 

 

14

GENTER

Victoire

CYCLE GOLBEEN

Pupille

15

GRAMMAIRE

Louka

ASPTT DE TROYES

Pupille

17

LECOMTE LANTIER

Nino

ASPTT DE TROYES

Pupille

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21

BALOURDET GUYOT

Lenzo

LA PEDALE CHALONNAISE

Benjamin

22

BUKWA

Axel

V.C. AVIZE

Benjamin

23

DE LAS CUEVAS

Alessandro

U.V.C.A TROYES

Benjamin

24

DRUJON

Robin

ASPTT DE TROYES

Benjamin

25

FRANCOIS

Louane

U.V.C.A TROYES

Benjamin

26

GENTER

Vivien

CYCLE GOLBEEN

Benjamin

27

JUSTIN

Marceau

LA PEDALE CHALONNAISE

Benjamin

28

LAHAYE

Jules

ASPTT DE TROYES

Benjamin

29

LESOURD

Louis Marie

ASPTT DE TROYES

Benjamin

30

MORTIER

Manon

ROUE D`OR NOIDANS

Benjamin

31

POKALSKY

Romain

ASPTT DE TROYES

Benjamin

32

SAJDUR

Valentin

ASPTT DE TROYES

Benjamin